Time Grids - Firecracker Singles Tournament - Aug 2-10,2008                                                                           
 
Completed:
  Saturday 2-Aug    
  Richard Green Bernard Kemp Sean Kennedy Janet Spivey V Krishnamurti Bill Halpin
8:00 Michael Pierce Ravi Tanden Alex Koeppl Brigitte Proctor Danny Weaver Joe Skillman
  B B B W Final 50 50
  Edgar Rodriguez Scott Mennealy Andrew Kennedy James Murray, Jr. Bob Bassett Ellen Carter
9:30 Bob Hartranft Bill Wilkerson Narayan Mahapatra Kevin Murphy Marvin Martinez Donna Thompson
  B B C C A W
  Damon Austin Al Laich Cam Macqueen Darrell Pinto Ehab Amir Kenny Lee
11:00 Juan Luis Castillo Jim Murray Sandy Hudson Kevin Detherage Kevin Chiong Alex Belinki
  A 50 W B A A
  Tomy Brown Jonathan Nguyen Sam Sain Marty Carroll Amy Huval Melvin Williams
12:30 Pat Yongpradit Thomas Moore Rich Majewski Dennis Gotcher Mary Czan Chris Harper
  B B 50 50 W C
5:30 Jenny/Steve Liu Bev Vayhinger Saibal Dey Mixed A Final    
  Sunday 3-Aug    
  Alex Koeppl Ravi Tanden Richard Green Kyungjin Yoo Melvin Williams Janet Spivey
8:00 Thomas Moore Scott Mennealy Edgar Rodriguez Kevin Chiong Narayan Mahapatra Amy Huval
  B B B A C W
  Robert Chandler Patrich Agori Subodh Arora   Cam MacQueen Marlene/Roberto
9:30 Marty Carroll Marvin Martinez Kenny Lee   Ellen Carter Mignon/Michael
  50 A A   W B Doubles Final
  James Murray, Jr.        
11:00 Panchanon Chattapadhyay          
  C          
  Danny Weaver          
12:30 Bill Halpin          
  50+          
Darrell Pinto          
2:00 Pat Longstradit          
B          
  Thursday Aug 7 Thursday Aug 7 Friday Aug 8  
    4:00pm 8:00 PM  
  Danny Weaver Ravi Tandon Darrell Pinto  
Sam Sain Alex Koeppl Richard Green
  50+ Semi B - Semi B - Semi
  Saturday 9-Aug Braden Field    
  Janet Spivey Patrich Agori Kyungjin Yoo  
8:00 Cam MacQueen Damon Austin Subodh Arora
  W Final A Semi A Semi
  Narayan Mahapatra
9:30 Panchanon Chattapadhyay
  C Final
  Bob Chandler
5:00pm Al Laich
  50+ Semi
  Sunday Aug 10
  Subodh Arora
9:30 Patrich Agori
  A Final
  Monday Aug 11
Danny Weaver
5:30pm  Bob Chandler
50+ Final
  Saturday Aug 16
  Richard Green
6:00pm Ravi Tandon
  B Final